8 płyt, które nastroją Cię pozytywnie na cały 2017-ty

Autor: 4 stycznia, 2017Muzyka

Na dobry początek Nowego Roku coś letkiego. Chcesz się zapewne pozytywnie nastroić. Zapodaj śmiało, którąś z ośmiu płyt, które polecam poniżej. Niechaj inspirują, relaksują czy co tam potrzebujesz.

Znajdziesz je wszystkie na Spotify, TIDALU czy innym serwisie muzycznym.

Ja lubię słuchać aktywnie. Nigdy nie robię na przykład tak, że leci sobie muzyczka, a ja przeglądam fejsa. Bzdura. Słuchanie to czynność jak każda inna. Trzeba się na niej skupić.

Dla tych co lubią sobie coś “w tle’ puścić proponuję to.

 

8 pozytywnych płyt na dobry początek roku


EFF – “Stimme”

Zacznijmy od singla “Stimme”. Niemieckojęzyczny przebój. Z tego klipu co przed chwilą włączyłeś. Jest dowodem na to, że czasem wystarczy jeden dobry numer by odnieść sukces na rynku muzycznym. Nie trzeba być wirtuozem, ani dojrzewać latami jak dobrej klasy wino. Lekkie, fajne, dobre do jazdy autem po autostradzie.


forever child chylinskaAgnieszka Chylińska – “Forever Child”

Niespodziewany powrót mojego ulubionego wokalu. Nie śpiewała w ten sposób od czasów O.N.A. W sensie, że naturalnie, po swojemu. Z pazurem. Plus elektronika w wydaniu dwóch gości z Łąki Łana, czyli legendarni Bartek Królik i Marek Piotrowski – dawno temu backendowy trzon zespołu Sistars. Yes baby.

 


inside city
Sławek Dudar Quartet – “Inside City”

Zastanawiasz się jak brzmi współczesny polski jazz? Sprawdź tę płytę. Rzetelnie zagrana, energetyzująca muza. Lider tego bandu, Sławek Dudar to mega pozytywna osobowość. Odczujesz to z pewnością w jego muzyce.


causes teach me how to dance with you

Causes – “Teach me how to dance with you”

Mój kumpel z Utrechtu i jego indie-rockowa kapela. Napisali parę świetnych numerów i BAM! Wielki sukces. Kontrakt z belgijską wytwórnią, trasy koncertowe po największych festiwalach Europy Zachodniej. A najważniejsze jest to, że nie sprzedają chłamu. Grają kawał dobrej muzy.


devolution
Esperanza Spalding – “Emily’s D+Evolution”

Czyżby tak wyglądała współczesna muzyka rockowa? Jeśli szukasz czegoś zakręconego albo nawet abstrakcyjnego to ta płyta jest dla Ciebie. Autorką jest jedna z wielkich kobiet w świecie jazzu. Urocza Esperanza. Jeden z największych talentów muzycznych ostatnich lat. Zaraża pozytywizmem. No i gorąca z niej sztuka.


 James Farm

Pierwsza płyta kwartetu Joshua Redmana ( w sumie to jednego z kwartetów chyba). Gościa chyba nie trzeba przedstawiać. Żyjąca legenda jazzu. I to młoda i nieźle się trzyma ta legenda. Powiem tylko tak, jest to najlepsza płyta jaką słuchałem w ciągu ostatnich pięciu lat.


MGMT – “Oracular Spectacular”

Otwieramy szufladkę “emo-music”. Elektro, keyboardy, melodyjki na poziomie dwulatka. Ale kurde fajne to takie. Zabawne, rozśmiesza, dobrze nastraja. O ile nie wsłuchujemy się za bardzo w teksty. Poza tym leczy doraźnie nerwice i depresje.

 


syntoniaŁąki Łan – “Syntonia”

Jest moc. Energia. Endorfina. Jedno z moich muzycznych uzależnień ostatnich lat. Najpozytywniejsza z wszystkich tych tutaj pozytywnych płyt. A do tego Made In Poland. Dla wielu z Was Łąki Łany mogą się wydawać trochę durnowaci. Ale to naprawdę kawał dobrej muzyki. Warsztatowo i brzmieniowo majstersztyk.

 


Życzę miłego i aktywnego słuchania:)

PoZdrówko,
Krzysiek