Gdzie na deskę w Innsbrucku

Autor: 15 kwietnia, 2019Snowboard
snowboard Innsbruck

Na sporty zimowe raczej nikt specjalnie do Innsbrucka nie przyjeżdża. Bo mało kto wie, że można. Zimowy Innsbruck to miejsce dla tych, co chcą uniknąć zatłoczonych stoków, czekania do wyciągów i przyprawić ferie zimowe zwiedzaniem zabytkowego miasta.

Czy w samym Innsbrucku są stoki narciarskie

Tak, są. Po obu stronach doliny, w której znajduje się miasto. Masz do wyboru dwa mini ośrodki, do których z centrum miasta możesz dostać się w ciągu 20 minut.

Nordkette

Na północnym paśmie gór jest kilka krótkich stoków, bardzo przyzwoity snowpark oraz epicki teren freeridowy. Jeśli zjeżdżasz poza trasami, to Nordkette powinno być dla ciebie jak Mekka. Długie, bardzo strome zjazdy ze szczytów królujących nad miastem. A co najważniejsze bardzo, ale to bardzo łatwo dostępne. Wsiadasz w kolejkę górską i zjeżdżasz. Tylko poziom trudności tych zjazdów jest dość wysoki. Początkujący i średniozaawansowani będą czuli się bardziej komfortowo po drugiej stronie doliny. W ośrodku Patscherkofel.

Patscherkofel

Tutaj jest więcej tras do pojeżdżenia niż na Nordkette i trasy są dłuższe. Nocleg 5 minut autem od wyciągów można znaleźć w bardzo spokojnej wiosce Igls. Z centrum Innsbrucka dojeżdża tutaj skibus, ale ten może być zatłoczony w godzinach szczytu. Na Patscherkofel jest też bardzo ładny, 5 km-owy szlak zimowy wiodący na szczyt góry. Na szczycie znajduje się antena, którą widać praktycznie z każdego miejsca w Innsbrucku.

Większe ośrodki wkoło Innsbrucka

Z centrum Innsbrucka odjeżdżają darmowe skibusy do następujących ośrodków:

  • Axamer Lizum, 41 km tras
  • Kühtai, 46 km tras
  • Stubai, 64 km tras
  • Schlick 2000, 22 km tras
  • Muttereralm, 13 km tras
  • Rangger Köpfl, 17 km tras
  • Glungezer, 23 km

Dojazd trwa mniej więcej od 40 minut do godziny.

Olympia SkiWorld

Razem z wcześniej wymienionymi Nordkette i Patscherkofel, masz do dyzpozycji 9 różnych ośrodków dookoła Innsbrucka. Cały ten region nosi dumną nazwę Olympia SkiWorld. Można kupić jeden skipass na całość i codziennie jeździć w innym miejscu.

Karnety narciarskie

Można kupić jeden karnet na cały region Olympia SkiWorld. Na przykład 5-dniowy kosztuje 206 euro dla osoby dorosłej.

olympia skiworld mapa