Gdzie szukać ofert pracy dla instruktorów snowboardu

Autor: 18 grudnia, 201923 grudnia, 2019Snowboard
porady dla instruktorów snowboardu i nart

Podejrzewam, że skoro wpadłeś na ten artykuł to jesteś już instruktorem. Najprawdopodobniej SITS. O ile w Polsce legitymacja SITS będzie wymagana przez większość pracodawców (choć nie jest to wymagane prawnie), to za granicą taka legitymacja sama w sobie nie znaczy zbyt wiele. I teraz masz dwie opcje.

Albo będziesz musiał znaleźć urząd, w ktorym zrobią ci uznanie legitymacji SITS i dostaniesz papier potwierdzający, że twoje kwalifikacje odpowiadają takim i takim lokalnym kwalifikacjom. Albo ktoś ci zaoferuje po prostu pracę, omijając częściowo prawo – tzn. dostaniesz umowę i będziesz płacić podatki, ale prawo dotyczące kwalifikacji instruktora będzie mówiąc krótko złamane – na szczęście odpowiedzialność leży po stronie pracodawcy, poza tym jeśli płacisz grzecznie podatki, to raczej nie będą się czepiać.

To tak na około chciałem tylko potwierdzić, że TAK, da się pracować w zagranicznych szkołach mając SITS’a.

Praca w Alpach i na świecie

Serwisy z ofertami to pojawiają się to znikają i to co jest dzisiaj nie wiadomo, czy będzie działać nadal za kilka lat. Jak więc szukać? A no tak jak byś szukał w Polsce. Wpisujesz w wyszukiwarkę nazwę kraju i w lokalnym języku “praca dla instruktora snowboardu” :). Tak na serio, to właśnie tak, wyszukiwarka jest mądrzejsza niż myślisz.

Przykład dla Szwajcarii:  “Schweiz snowboard lehrer jobs” albo “Schweiz skilehrer jobboerse”

Ale żeby nie zostawić cię tylko z tą wskazówkę, poniżej znajdziesz kilka linków.

Ogłoszenia z całego świata znajdziesz na stronie BASI: jobs.basi.org.uk

Praca w Austrii: skilehrerjobs.at

Praca w Szwajcarii: snowsports.ch

Praca w Polsce

Niestety nie ma na razie żadnego jobboarda z ofertami pracy dla instruktorów – jeśli coś takiego gdzieś ci się przewinie to daj koniecznie znać. Sprawdź strony SITS, SITN, PZN, wiem, że od lat chodzi im już po głowie pomysł na stronkę z ofertami, może coś się w końcu ruszy. Od czego bym zaczał? Od serwisów takich jak pracuj.pl, indeed, goldenline. Na każdym z nich widziałem ogłoszenia dla instruktorów. W akcie desperacji sprawdzaj strony szkółek, albo jeszcze lepiej, dzwoń bezpośrednio do właściciela.