nauka jazdy na snowboardzie

Czy da się samemu nauczyć jazdy na desce?

 

Po co płacić skoro można nauczyć się samemu. A przy tym tyle zabawy będzie. Powjeżdża się w zaspy, ponaciera śniegiem. Może się wpadnie na jakąś fajną dziewczynę, albo chłopaka. Może będzie z tego jakaś zimowa przygoda :). Jak samemu nauczyć się jazdy na snowboardzie? To nie takie trudne. Jest tylko kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę.

Polacy nie lubią brać lekcji. Jako instruktor zdecydowanie na tym tracę. Ale cóż, mamy taką mentalność i już. Nie będę próbował tego zmienić, ani nie będę czarował, że bez instruktora się nie da, albo że jest to bardzo niebezpieczne. No jest tam jakieś ryzyko – nieważne. Jeśli chcesz się uczyć samemu, to postaram Ci się pomóc. Za darmo :).

Snowboard to nie jest jazda na rowerze. To nie tak, że się załapie i jazda. To wymaga ćwiczeń, uaktywnienia pamięci mięśniowej. Dlatego też co zostało raz nauczone, trudno tego się oduczyć. Ale nie przejmuj się, będąc samoukiem da się nawet niezły poziom osiągnąć.

Głupotą jest wyjść pierwszy raz na stok bez przygotowania, nie sprawdzając chociaż w internecie jakie są pierwsze ćwiczenia dla początkujących.

Generalnie jeśli ktoś idzie na własną odpowiedzialność, to jego sprawa, czy się połamie, czy nie. Szkoda tylko, że wpuszczają takich. Bo imho stwarzają poważne zagrożenie dla innych.

 

Jak samemu nauczyć się jazdy na snowboardzie

 

Lepiej nie próbuj od razu zjeżdżać. Take your time. W końcu masz czas i nie płacisz za godzinę lekcyjną – tu troszkę moje ukryte narzekanie :).

Zacznij od zapoznania się z deską i od pochodzenia po płaskim z jedną nogą wpiętą. Kolejna sprawa to prawidłowa postawa. Poznaj ją na samym początku i koryguj, koryguj, koryguj, aż wejdzie w krew.

O postawie napisałem już tutaj: Jak się stoi na desce

Jeśli jesteś wzrokowcem lub po prostu wolisz uczyć się przez podglądanie, przygotowałem też dla Ciebie filmik:

 

Nie będę się tutaj rozpisywał i całej metodologii uczenia wygłaszał :). Zrobiłem to już raz i przelałem do pdf’a. Stworzyłem e-booka specjalnie z myślą o początkujących.

W tym e-book’u, opisane są ćwiczenia, krok po kroku, które doprowadzą Cię bezboleśnie do momentu, w którym będziesz robić swoje pierwsze zakręty.

 

Pierwsze zakręty bez kontuzji

Zapisz się na listę subskrybentów bloga i odbierz bezpłatnego e-booka. Będziesz wtedy również zapisany na snowboardowe webinary.