Najpiękniejsze miejsce na Ziemi

Autor: 26 lipca, 2017De-stress
Rosenlaui dolina

Czy masz takie miejsce, które nie ważne ile razy odwiedzisz to ciągle ci go mało? Ja mam tak generalnie z górami. Ale jedno górskie miejsce jest mi wyjątkowo bliskie. Dolina o dziwacznie pisanej nazwie – Rosenlaui.

Dziś wrzucam zdjątka z tego miejsca. A na dodatek ciekawostki – gdzie zginął Sherlock Holmes i kto zbudował kolejkę na Kasprowy.

Dolina Rosenlaui

Dolina Rosenlaui

Gdzie to?

– Szwajcaria

Co to za góry?

– Alpy Berneńskie

Jak tam dotrzeć?

– Idź szlakiem zaczynającym się pod wodospadem Reichenbachfall w Meiringen

 

No właśnie, nad wodospadem Reichenbachfall zginął Sherlock Holmes. Artur Conan Doyle wybrał wyjątkowo malownicze miejsce żeby uśmiercić swojego genialnego detektywa. Bardzo łatwo tam dotrzeć z centrum Meiringen. I szybko. w 15 minut spacerkiem.

1.

Zdjęcie to zostało zrobione daleko od Rosenlaui, po przeciwnej stronie wioski Meiringen. A dokładnie ze szlaku na Reuti, pod kolejką górską. Kolejna ciekawostka. Kolejka w Meiringen jest autorstwa tej samej firmy co nasza Kasprowa. Firma pochodzi z Thun, a kolejki są bliźniaczo podobne:)

Po środku na samym dole widać wodospad Reichenbachfall. A powyżej to w kształcie literki ‘V’ to właśnie moja ukochana dolina Rosenlaui się zaczyna:)

2.

W dole widać zamazane Meiringen.

Kwiatki nad Meiringen

 

3.

Rodzinny wypad w góry. Dojechaliśmy tam autem. Rosenlaui można całą przejechać samochodem aż do przełęczy Grosse Scheidegg. A stamtąd widać już Grindelwald. Grindelwald to ta wioska pod Eigerem. Można też się przejechać autobusem, ale to już droższa wyprawa. Wybraliśmy auto, bo byliśmy z dzieciaczkiem i z babcią.

wellhorn rosenlaui

4.

Ta góra co się przewija na większości zdjęć tutaj to żadna jakaś znana góra. To Wellhorn (3191m n.p.m.). W porównaniu z sąsiednimi górami jest dużo niższa. Jest za to przepiękna. Dominuje nad doliną Rosenlaui i wygląda jakby czegoś tutaj pilnowała.

5.

A to ja z Zuzieńką w 2015 roku:)

6.

A to widok ze szlaku ponad doliną Rosenlaui. Ten lodowiec to Rosenlauigletscher.

Rosenlaui

Dolina Rosenlaui jest dla mnie magicznym miejscem. Jest baśniowa, tajemnicza. Wygląda jakby nie była dziełem natury tylko powstała przy użyciu czarodziejskiej różdżki.

Też masz takie wyjątkowe miejsce?

K.