Deska Snowboardowa Nidecker Legend na WOŚP

Autor: 10 grudnia, 2018Snowboard

Mam do sprzedania deskę Nidecker Legend. Jest ona dostępna do kupienia na Allegro “Charytatywni” w ramach kolejnej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszam do licytacji.

LINK DO AUKCJI

Specyfikacja deski

Egzemplarz, który sprzedaję, ma długość 168cm.

nidecker legend specs

 

Ocena po dwóch tygodniach na śniegu

Spędziłem na tej desce około dwóch tygodni. Bardzo dobrze się na niej carvuje po twardych, świeżo przygotowanych stokach. Jest to deska twardsza niż przeciętna deska snowbaordowa. Nie polecam jej do nauki, jest ona dla tych co jeżdżą już bardzo dobrze.

Ma spory set-back, czyli pozycja snowboardzisty jest przesunięta w kierunku tyłu deski. W związku z tym ma ona dłuższy dziób niż tył.

Dziób deski jest dość miękki w porównaniu z resztą korpusu i przy dużych prędkościach, poza stokiem w trudniejszych warunkach, zauważyłem jak ten dziób drga – co negatywnie wpływało na moją pewność siebie. Uważam to za jej największą wadę. Moim zdaniem nie nadaje się ona do ekstremalnych zjazdów freeride’owych.

Krótka historia deski

Została ona wyprodukowana w 2012 roku i leżała zafoliowana aż do 2017. Kupił ją mój dobry kolega Alex, Szwajcar, za równe 200 franków w jednym ze sklepów w ośrodku Crans-Montana. Nigdy na niej nie jeździł, on kolekcjonuje deski.

W stycziu tego roku byłem u Alexa w odwiedziny. Pożyczył mi tę deskę na jeden dzień. Spodobała mi się i tuż przed moim wyjazdem chciał mi ją podarować.

Odmówiłem, bo czułem, że nadużyłbym gościnności. Ale zaoferowałem mu, że ją od niego odkupię za 200 eurasów. Zgodził się i tak oto desk stała się moją własnością.

W tym samym sezonie kupiłem deskę Burton Custom X, która zdecydowanie przebiła Nidecker Legend. Ponieważ nie lubię mieć więcej niż 2 deski, postanowiłem, że sprzedam Nideckera.  Na forach “kupię/sprzedam” nie znalazł nowego właściciela, więc postanowiłem, że oddam go na aukcję WOŚP. Zamiast leżeć i się kurzyć, może przyciągnie jakiegoś hojnego kupca, co da więcej niż minimalne 999zł, od którego startuje aukcja.

Mam nadzieję, że wyciągnie jak najwięcej 🙂 i jej dobra karma będzie służyła nowemu właścicielowi w każdych warunkach na stoku i poza stokiem :).