Jak zjeść ciastko i mieć ciastko

Autor: 13 sierpnia, 2017Życie.praca
przekuwanie hobby

Lepiej zarabiać 200 tys. rocznie robiąc coś, czego się nie cierpi, czy lepiej zarabiać 50 tys. rocznie robiąc to, co się kocha? Zastanawiam się, jaki jest twój wybór. Ja zdecydowanie poszedłbym w to drugie. Uważam, że sam fakt, że wykonujesz swój ukochany zawód, jest o wiele więcej wart niż dodatkowe 150K. Bo:

Nie ważne ile zarabiasz, ważne jak.

Odkąd pamiętam, próbuję przekuć swoje pasje w dochód. Nigdy jednak nie byłem zadowolony z rezultatów. Zawsze chciałem robić to, co kocham i jednocześnie zarobić na tym kupę szmalu :). Czyli, jak to się po menadżersku mówi (albo raczej po coachowemu) : chciałem zjeść ciastko i mieć ciastko. Ludzie mówią, że tak się nie da. Czy rzeczywiście? Wierzę, że w tym wypadku DA SIĘ. I to nie jest ślepa wiara.

Pasja, to dobra energia. A dobra energia przyciąga ludzi, w tym klientów. Chyba zgodzisz się ze mną, że jak ktoś robi coś z pasją, to jest bardziej autentyczny, godny zaufania i zaraża. A produkt, który powstaje z miłości, zazwyczaj jest dopieszczony i dopięty na ostani guzik. Z drugiej strony, jak ktoś robi coś czego nie lubi, ale musi robić, choćby robił to dobrze, to i tak prędzej, czy później zabraknie takiej osobie motywacji. Choćby zarabiała kokosy. Pieniądze w dłuższej perspektywie nie motywują.

Jak zjeść ciastko i mieć ciastko?

A oto wyjątkowo błyskotliwy przepis na to jak zjeść ciastko i mieć ciastko:

  • Kup dwa ciastka.
  • Jedno zjedz.
  • Drugie miej 😉

Wiem, wiem, słaby żart. Dlatego jest na końcu wpisu. Może nikt nie doczyta ;).