Pekin 2022

Autor: 14 kwietnia, 20154 czerwca, 2017Życie.praca
Pekin 2022

Pekin jest potencjalnym kandydatem na organizatora zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku. Wszystko fajnie oprócz tego, że wyznaczone miejsce na igrzyska znajdowałoby się w parku narodowym. Nie jest tajemnicą, że zorganizowanie takiego eventu odciska piętno na lokalnej faunie i florze. Kto ciekawy niech zgoogluje “Sochi ekologia”. Szczęka może opaść jak człowiek dowiaduje się co się dzieje w cieniu takich igrzysk.

Zimą w Pekinie praktycznie nie ma opadów śniegu. Zorganizowanie tam igrzysk wiązałoby się z wybudowaniem potężnej naśnieżającej infrastruktury co moim zdaniem jest nie do pomyślenia i powinno być zakazane w rezerwatach przyrody. Tak jest póki co w Tatrach i niech tak pozostanie na wieki.

Nie jestem ekologiem i nie płaczę nad środowiskiem naturalnym tankując diesla, ale jest mi trochę smutno, że mamy taki dewastujący wpływ na naszą planetę. A propos olimpiady to moje zdanie jest takie, że absolutnie nie powinno się jej organizować w miejscu takim jak Pekin, gdzie byłoby więcej szkód niż pożytku.

Krzysiek