Wstęp

To, czy żyjesz po swojemu, czy łykasz wszystko co podrzuca Ci los, zależy tylko od Ciebie.

Urodziłeś się w świetnych czasach, w jednym z najlepszych miejsc na świecie. Można powiedzieć, że wygrałeś w totka. Chyba zgodzisz się ze mną, że grzechem jest nie korzystać z tych licznych możliwości jakie daje nam tak rozwinięty świat. Problem w tym, że tych możliwości jest bardzo dużo.

 

Jako współczesny, młody człowiek – jeśli masz <70 to dla mnie jesteś młody, ja mam 35 i czuję się jak niemowle ;) - masz przed sobą niezliczoną ilość ścieżek do wyboru. Tracisz czujność i zapominasz co znaczy żyć po Twojemu. Przecież w życiu trzeba często pójść na kompromis i zrezygnować z planów, marzeń. Ile razy zrezygnowałeś ze swoich marzeń?

Bardzo łatwo, wręcz przypadkowo, możesz trafić na ścieżkę zupełnie niekompatybilną z Twoim charakterem. Zły wybór studiów, związek, który prowadzi Cię nie tam dokąd chcesz, toksyczne miejsce pracy i tak dalej.

Jednak ta przytłaczająca ilość możliwości, to nie jest przekleństwo dzisiejszych czasów – to jest  błogosławieństwo. Bo im więcej dróg do wyboru, tym większa szansa, że któraś z nich jest dla Ciebie stworzona. A Ty dla niej. Czułbyś się spełniony, gdybyś tą drogą podążał. Górnolotnie to brzmi? Świetnie :). To czytaj dalej.

Jak już wiesz do czego jesteś stworzony, wystarczy Twoja mała inicjatywa by wejść na Twoją ścieżkę. Twój pierwszy ruch i niespodziewanie startuje – niczym ciężka, ogromna lokomotywa – cudowna sekwencja pozytywnych zdarzeń.

Natomiast tkwienie w sytuacji, która nie jest po Twojej myśli to błąd. Niezależnie czy to ciężka, czy też bardzo komfortowa sytuacja. Komfort nie oznacza, że żyjesz po swojemu. Może oznaczać zupełnie coś przeciwnego.

Jesteś architektem swojego życia – tanie hasło, ale tak właśnie jest. Więcej napisałem na ten temat tu:

O tym, że każdy chce żyć po swojemu, ale nie każdy próbuje

carpe diem

O czym jest blogowe siedem wzgórz

To, że w życiu warto robić to, co się kocha, jest oczywiste. Na siedmiu wzgórzach odpowiem na pytanie, jak wygospodarować na to czas, oraz jak to zmonetyzować. Aby żyć przyjemniej i osiągnąć idealny work-life balance.

Opowiadam tutaj o bitwie w słusznej sprawie. Bitwie, w imię przeżywania życia według własnego scenariusza.

Co moim zdaniem oznacza DOBRY work-life balance?

PRACĘ. Czyli zarabianie pieniędzy poprzez robienie rzeczy, które się lubi, lub kocha. Takie, które współgrają z Twoim charakterem, temperamentem i potrzebami.

ŻYCIE. Czyli rodzina, pasje, marzenia. I wszystko to co “po godzinach”. Wyzwania, które stawia życie, niekoniecznie miłe sprawy, wybory, decyzje. Świadome stawianie im czoła zgodnie z własnymi wartościami. Porażki i wygrane, odbicia od dna i wzloty. Dzięki nim zdobywasz doświadczenie i nasze życie staje się cenniejsze i bardziej wyraziste.

Według powyższej definicji WLB (work-life balance) ‘praca’ przenika się z ‘życiem’. To już nie jest tak, że  powinienieś postawić ścianę pomiędzy życiem prywatnym, a zawodowym. Praca, to ogromna część Twojego życia. Aby funkcjonować w równowadze, praca musi być czymś, co Cię pochłania i daje pozytywną energię. Work jest zawarta w Life i dlatego musi być starannie dobrana.

HOBBY2B

Jeśli decydujesz się wydeptywać własne szlaki i marzysz o tym, aby przekuć swoje ulubione zajęcie w dochód, a nawet biznes, to być może zainteresuje Cię newsletter Hobby2B. Zapisz się, aby posiąść wiedzę tajemną.

Hobbiton drzwi

Dołącz do grupy hobbitów, zacznij przekuwać swoje hobby w źródło dochodu i żyj po swojemu – czyli nienijak.


 

 

Przeczytaj więcej o tym jak wygląda work-life balance we współczesnym świecie. Mamy masę możliwości. GRZECH nie korzystać z darów losu. Obudź się. Pomyśl co chcesz robić. I rób to. Ja to robię. A co robię, jak to robię i dlaczego to kolejne tematy poruszane na siedmiu wzgórzach. Czyli taki trochę lajfstail. No bo jak tu blogaska prowadzić bez lajfstajlu.

KATEGORIE WPISÓW

Snowboard
Turystyka górska
Hobby
Work-life balance

O AUTORZE

Dowiedz się kim jestem i poznaj moją filozofię : przejdź do strony o autorze. A jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądała poprzednia wersja tej strony w 2016 roku kliknij tutaj. Albo po prostu

href="https://www.7hillz.pl/blog-pl/" data-color-override="false" data-hover-color-override="false" data-hover-text-color-override="#fff">Button Text