Seceda i epickie widoki w Dolomitach

Autor: 31 lipca, 2019De-stress
seceda

Dopiero w tym roku odkryłem Dolomity. Co za góry. To wspaniałe uczucie eksplorować nieznane. Na szlaku co jakiś czas wyłania się charakterny szczyt i tak się zastanawiam jak to możliwe, żeby te kształty stworzyła matka natura. Te góry dużo przeszły. Mają dużo do powiedzenia. Będę jeździł tam regularnie, tym bardziej, że to tylko dwie godziny drogi z Innsbrucka.

Wędrówki po dolomitach zainspirowały mnie to zrobienia tych dwóch filmów. Pierwszy przedstawia Secedę, a drugi Słynne trzy szczyty – Tre Cime. Co prawda powstały w odwrotnej kolejności, ale chciałbym, żebyś w pierwszej kolejności obejrzał Secedę, bo jest tam coś wyjątkowego. A mianowicie portrety przypadkowo napotkanych wędrowców :).

Seceda

Kosmicznie wyglądająca góra (na tytułowym zdjęciu), na którą bardzo łatwo się dostać z doliny Val Gardeny. Wyciągiem z St. Ulrich. Albo spacerem z parkingu pod wyciągiem Col Raiser w St. Christina (10 minut dalej za St. Ulrich). Szlaki w okolicach Secedy są bardzo przyjemne do chodzenia, nadają się również na wypad z dziećmi. Zapraszam do obejrzenia filmu.

Tre Cime

Tre Cime to najpopularniejsze miejsce w Dolomitach. Spodziewaj się tam tłumów. Ale nie są aż tak uciążliwe jak na przykład na Rysach. To był mój pierwszy kontakt z Dolomitami. Mam nadzieję, że film oddał zachwyt, pozytywną energię i inspirację.