Siła marzeń - Korona Ziemi

Małpowanie jest w naszej naturze

Dzieci nie słuchają, ale naśladują. I to jest przyczyną – nie geny – że dzieci dziedziczą po rodzicach ich wady i zalety.

Dzieci naśladują. Jeśli będziesz narzekać, to Twoje dziecko też zacznie narzekać, jeśli będziesz człowiekiem pełnym pasji, to Twoje dziecko również. Jeśli będziesz przenosić góry, to jest duża szansa, że Twoje dziecko dokona czegoś wielkiego w swoim życiu.

To jest super prosty przepis na wychowanie.

Siła Marzeń – Korona Ziemi

Chciałbym teraz nawiązać do projektu Miłki Raulin: “Siła Marzeń – Korona Ziemi”. Jak sama nazwa wskazuje, celem jest zdobycie Korony Ziemi. Miłka zdobyła już 8 z 9 szczytów i ma szansę zostać najmłodszą Polką, która po tę koronę sięgnie.

W kwietniu i maju tego roku będzie walczyć o zdobycie ostatniego szczytu z listy – Mount Everestu. Wyprawa na dniach się rozpoczyna – trzymam mocno kciuki i wiem, że się uda :).

W jednym z wywiadów dla TVN, Miłka powiedziała coś bardzo fajnego, bardzo fajną myśl, która świadczy o jej zdrowym podejściu do życia. Miłka nie zatraca się w swojej pasji, zdobywaniu gór wysokich. Mówi, że z górami romansuje, ale nie chce im podporządkować całego swojego życia. Ma swoje obowiązki w domu jako matka, chodzi zwyczajnie do pracy, a bycie alpinistką to tylko jedna z kilku ról, w które wchodzi.

Jest chodzącym (i wspinającym się ;p ) dowodem na to, że

  1. Rodzina i dzieci nie są przeszkodą na drodze do spełniania swoich marzeń.
  2. Można spełniać wielkie marzenia nie zaniedbując przy tym rodziny.

Takie też jest, gdzieś między wierszami, przesłanie tego bloga. Rodzina, pasje i praca to taki życiowy tripod, na którym warto twardo stać. To jest moim zdaniem najlepszy wzorzec jaki możemy dać swoim dzieciaczkom.

Jeśli starasz się być jak najlepszą wersją siebie, możesz mieć pewność, że dajesz najlepsze z możliwych wychowanie. Jeśli oprócz tego, będziesz realizować swoje marzenia, Twoje dziecko będzie realizować swoje i nie będzie dla niego rzeczy niemożliwych.

Żyj siłą marzeń!