Snow Card Tirol, czyli 100 ośrodków narciarskich na jednym skipassie

Autor: 8 października, 2018Snowboard
Snow Card Tirol

Sezonówka w Szczyrku, a sezonówka w Tyrolu

Właśnie zobaczyłem ile kosztuje skipass sezonowy w Szczyrku i złapałem się za głowę. Normalna cena, bez zniżek to prawie 2000 zł !!! Ja wiem o co chodzi. Chcą rozładować korki, bo dojechać do Szczyrku to jakaś masakra. Ale 2 tysiące? Na sam Szczyrk?

To teraz uwaga. Za niewiele więcej, kupiłem dziś skipass na cały Tyrol.

Na ok. 100 ośrodków narciarskich,

4000 km stoków,

nie mówiąc o hektarach terenu freeridowego, który jest dostępny z wyciągów.

Snow Card Tirol

To sezonówka ważna w tym sezonie od 1.10.2018 do 15.05.2019. Czyli 7,5 miesiąca nieograniczonego dostępu do wszystkich wyciągów w caluteńkim Tyrolu.

M.in. Zillertal, SkiWelt, Ischgl, Stubai, Hintertux, Kitzbühel i inne. Nie będę wymieniał wszystkich, kompletną listę ośrodków znajdziesz na oficjalnej stronie snowcard.tirol.at

Ile zapłaciłem?

Dokładnie 609 euro.

Ceny dla mieszkańców Tyrolu, a ceny regularne

Ta cena jest ze zniżką dla mieszkających w Tyrolu – przy zakupie trzeba okazać potwierdzenie zameldowania z gminy. Najdziwniejsze jest to, że tej ceny nie ma w oficjalnym cenniku na stronie, ani w ulotkach. A co kompletnie mnie rozwaliło, to to, że wielu sprzedawców nie wie, że taka zniżka w ogóle istnieje.

Dziś przy zakupie dwie sprzedawczynie upierały się, że nie ma żadnej zniżki,

że jest tylko jedna cena

797 euro

Poprosiłem je o potwierdzenie tego z ich managerem i nagle się okazało, że zniżka jest…

Kiedy to się opłaca

Łatwo policzyć. Jeśli przyjeżdżasz tylko na 5 dni w sezonie, to za zwykły skipass płacisz ponad 200 euro. Jeśli spędzasz w zimie 3 tygodnie to już wtedy opłaca ci się kupić sezonówkę na konkretny ośrodek narciarski.

Natomiast, gdy zamierzasz jeździć na nartach lub na snowboardzie więcej niż 3 tygodnie to już wtedy zdecydowanie Snow Card Tirol jest opłacalną opcją.

Im więcej jeździsz tym taniej wychodzi. Spędzając 100 dni na śniegu wychodzi mniej więcej 8 euro za dzień jeśli nie jesteś mieszkańcem Tyrolu, ora 6 euro gdy jesteś mieszkańcem.