Snow Card Tirol, czyli 100 ośrodków narciarskich na jednym skipassie

By Październik 8, 2018 Snowboard
Snow Card Tirol

Sezonówka w Szczyrku, a sezonówka w Tyrolu

Właśnie zobaczyłem ile kosztuje skipass sezonowy w Szczyrku i złapałem się za głowę. Normalna cena, bez zniżek to prawie 2000 zł !!! Ja wiem o co chodzi. Chcą rozładować korki, bo dojechać do Szczyrku to jakaś masakra. Ale 2 tysiące? Na sam Szczyrk?

To teraz uwaga. Za niewiele więcej, kupiłem dziś skipass na cały Tyrol.

Na ok. 100 ośrodków narciarskich,

4000 km stoków,

nie mówiąc o hektarach terenu freeridowego, który jest dostępny z wyciągów.

Snow Card Tirol

To sezonówka ważna w tym sezonie od 1.10.2018 do 15.05.2019. Czyli 7,5 miesiąca nieograniczonego dostępu do wszystkich wyciągów w caluteńkim Tyrolu.

M.in. Zillertal, SkiWelt, Ischgl, Stubai, Hintertux, Kitzbühel i inne. Nie będę wymieniał wszystkich, kompletną listę ośrodków znajdziesz na oficjalnej stronie snowcard.tirol.at

Ile zapłaciłem?

Dokładnie 609 euro.

Ceny dla mieszkańców Tyrolu, a ceny regularne

Ta cena jest ze zniżką dla mieszkających w Tyrolu – przy zakupie trzeba okazać potwierdzenie zameldowania z gminy. Najdziwniejsze jest to, że tej ceny nie ma w oficjalnym cenniku na stronie, ani w ulotkach. A co kompletnie mnie rozwaliło, to to, że wielu sprzedawców nie wie, że taka zniżka w ogóle istnieje.

Dziś przy zakupie dwie sprzedawczynie upierały się, że nie ma żadnej zniżki,

że jest tylko jedna cena

797 euro

Poprosiłem je o potwierdzenie tego z ich managerem i nagle się okazało, że zniżka jest…

Kiedy to się opłaca

Łatwo policzyć. Jeśli przyjeżdżasz tylko na 5 dni w sezonie, to za zwykły skipass płacisz ponad 200 euro. Jeśli spędzasz w zimie 3 tygodnie to już wtedy opłaca ci się kupić sezonówkę na konkretny ośrodek narciarski.

Natomiast, gdy zamierzasz jeździć na nartach lub na snowboardzie więcej niż 3 tygodnie to już wtedy zdecydowanie Snow Card Tirol jest opłacalną opcją.

Im więcej jeździsz tym taniej wychodzi. Spędzając 100 dni na śniegu wychodzi mniej więcej 8 euro za dzień jeśli nie jesteś mieszkańcem Tyrolu, ora 6 euro gdy jesteś mieszkańcem.

 

 

Krzysiek

Przede wszystkim otwartość. Otwartość na zmianę i na ludzi powoduje, że przydarzają nam się niespodziewane, pozytywne historie.   Jestem instruktorem snowboardu. Jest to nie tylko moje hobby, ale również coraz stabilniejsze źródło dochodu. Kocham to co robię. Mogę nauczyć Cię jeździć na desce, a na dodatek zainspirować do zmiany swojego życia na lepsze - tak aby toczyło się ono według Twojego scenariusza. Chciałbym Ciebie zachęcić, żebyś również spróbował robić to w czym czujesz się najbardziej komfortowo. Wykształcenie i wiek nie grają roli. Nigdy nie jest za późno żeby iść za głosem serca. Wystarczy tylko otworzyć się na zmianę i na pozytywnych ludzi, a cudowne, niespodziewane rzeczy zaczną przydarzać Ci się same :). Serio...