Snowboardowe S.T.U.D.I.O za 220 zł

Autor: 9 września, 2019Snowboard
Studio snowboardowe

Sto tematów snowboardowych

Przez ostatnie dwa lata zebrałem pokaźną listę pytań od czytelników oraz od przypadkowych gości bloga, którzy jeżdżą na desce i w czeluściach wyszukiwarki trafili na jeden z moich artykułów.

Uzbierało się ponad 100 tematów…

i nie zawaham się ich użyć ;p.

W tym sezonie chcę spróbować czegoś nowego. Wchodzę w to na 200% – do każdego tematu chcę opublikować artykuł i film na youtube. Nie wiem czy taką ilość pracy jestem w stanie ogarnąć w jeden sezon zimowy, dlatego pomału zaczynam już teraz i za deadline stawiam sobie koniec lutego, czyli czas kiedy zainteresowanie sportami zimowymi spada praktycznie do zera.

Gdzie będę nagrywał filmy

Czy vlog snowboardowy musi być zawsze na stoku? Niekoniecznie, na niektóre pytania będę odpowiadał w domu. A niektóre filmy nagram na podwórku. Np. do “Jak nawoskować deskę” nie będę raczej pakował sprzętu do wyciągu.

Do nagrywania stacjonarnie, przygotowałem sobie – dosłownie domowej roboty – budżetowe studio nagrań.

Część filmów to będzie mix, gadającej głowy w studio i demonstracji na snowboardzie.

Nagrywanie na stoku to improwizacja

Chodzi mi o to, żeby publikować jak najwyższej jakości treści. Zarówno wizualnie jak i merytorycznie. Nagrywanie w studio umożliwia mi użycie droższego sprzętu, którego bym nie wrzucił do snowboardowego plecaka. Umożliwia mi filmowanie w kontrolowanych warunkach, dzięki temu mogę skoncentrować się w 100% na zadaniu – co na stoku bardzo rzadko jest możliwe. Zwykle kiedy potrzebuję słońce to pada śnieg, a jak potrzebuję śniegu to rusza halny i zamykają kluczowe wyciągi.

Nieprzewidywalność pogody, warunków na drogach i innych czynników jest ogromna, o czym przekonałem się w zeszłym sezonie. Lubię improwizować i uważam, że spontaniczność w filmach na youtube to właśnie ich moc. Ale chcę mieć więcej kontroli nad tym co tworzę niż oddać to kaprysom przypadku.

Wiem, brzmi to jak wymówka – jest kilka kanałów na youtube, które produkują niemal codziennie filmy prosto ze stoku.

Rozumiem, szanuję ich ogrom pracy, który w to wkładają. Ale to nie jest ścieżka, którą będę podążał, codziennych vlogów ze stoku tu nie znajdziesz. Będą za to niecodzienne :), zapraszam.

Akceptowalne czy raczej kaszana

Jeśli już widziałeś, lub dopiero obejrzysz któryś z moich filmów ze studia, daj mi proszę znać w miarę możliwości, czy to jest akceptowalne, czy raczej kaszana, lub co mógłbym zrobić lepiej. Dziękuję :). Twój feedback kształtuje tego bloga i kanał na youtubie.